Quantcast
Channel: Kosmostolog
Viewing all articles
Browse latest Browse all 132

LIQ CC najlepsze serum z witaminą C

$
0
0

Kochani!

Jestem, żyje i mam się całkiem dobrze, zważywszy, że zostałam zmielona i wypluta przez koncern:) Bardzo dziękuję za taki odzew pod postem o moim zwolnieniu, daliście mi naprawdę mega wsparcie i dużo energii:) Niektórzy zaproponowali nawet pomoc- Aniu jesteś wyjątkowa:) Post usunęłam, bo pomyślałam, że nie będzie on dobrą reklamą mnie, jako pracownika. Przecież dobrze wiemy, że tego typu proceder stosuje większość koncernów a ja mam jeszcze kilka lat do emerytury i muszę zacząć szukać pracy. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuje- zachowałam wszystkie komentarze:) I pomimo, że zostłam tak źle potraktowana przez pracodawcę, nie zamierzam obrażać się na produkt- wciąż nie wyobrażam sobie życia bez Antheliosa.

A dziś post o serum z witamina C.

Witamina C jest nam dobrze znana. Jest to składnik o udowodnionym działaniu i stosowany w kosmetologii już od wielu lat, i składnik o bardzo szerokim spektrum działania:
- jest silnym przeciwutleniaczem, neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie
- stymuluje syntezę kolagenu, która spada z wiekiem
- rozjaśnia przebarwienia i poprawia koloryt skóry
- uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza zaczerwienienia
- działa jak naturalny filtr UV chroniąc przed słońcem, intensyfikuje działanie kremów z filtrem

Przy tych wszystkich zaletach, witamina C ma też poważną wadę, gdyż jest bardzo niestabilna, szybko się utlenia i traci swoje właściwości, dlatego tak istotne jest, aby wybrać kosmetyk, w którym witamina C będzie rzeczywiście działać. 

Nie będę tutaj opisywać wszystkich własności kwasu askorbinowego, bo artykuł byłby nieznośnie długi. Wszystkich chcących zgłębić temat, zachęcam do przeczytania artykułu Basi Kwiatkowskiej w Biochemii Urody http://www.biochemiaurody.com/slownik/ascorbicacid.html- dokładna charakterystyka witaminy C stosowanej w kosmetykach,  
oraz Ervish http://ervish.blogspot.com/2015/04/witamina-c-efekty-dzialanie-w-kosmetyce.html- tutaj trochę na temat badań oraz parametrów składnika i dużo o produkcji własnych kosmetyków.

Serum z witaminą C to mój ulubiony kosmetyk na dzień, pod makijaż, stosuje je przez cały rok, świetnie komponuje się z filtrem, wzmacniając jego działanie. Serum z witaminą C + krem z filtrem SPF50+ to duet idealnyOczywiscie serum można stosować również na noc, a w przypadku skóry w kierunku suchej należy nałożyć na nie jeszcze krem nawilżający. 
Przez lata przetestowałam kika produktów z witaminą C:

Active C La Roche- Posay krem, 5% witaminy C (L-ascorbic Acid), aluminiowa tuba 30ml, cena ok 80 zł. 
Lubię ten krem ze względu na bardzo prosty skład i lekką konsystencję, w zaszdzie mógłby uchodzić za serum.  Aluminiowa tuba zapobiega utlenianiu i dobrze zabezpiecza kwas askorbinowy przed utratą cennych własciwosci. Krem jednak ma małe stężenie kwasu askorbinowego  i nie penetruje dobrze skóry (w zamian jednak nie powoduje podraznień), poza tym dość szybko się utlenia, charakterystyczny smrodek (podobny do zapachu samoopalacza) czuć już po kilku godzinach, niemiłosiernie przyżółca też odzież i pościel.

Flavo C Auriga serum w dwóch stężeniach: Flavo C- 8% i Flavo C forte 15% wit. C (L-ascorbic Acid), wyciąg z ginkgo biloba, buteleczka z pipetą 30ml, cena ok 90 zł. 
Serum Flavo C to połączenie witaminy C i flawonoidów z ginkgo biloba. Stosowałm je przez długi czas, bo było jednym z pierwszych na rynku i trudno było o alternatywę, ale nigdy go specjalnie nie lubiłam, przede wszystkim za klejącą konsystencję- czułam ten produkt na twarzy cały dzień. Serum również szybko się utlenia i na twarzy w ciągu dnia, i w słoiczku, bardzo też brudzi. Stężenie 15% lekko mnie podrażniało.

CE Ferulic Skinceuticalsserum 15% wit. C (L-ascorbic Acid), 1% wit. E, 0, 5% kwas ferulowy, buteleczka z pipetą 30 ml, cena ok 500zł.
To serum, pomimo wysokiej ceny i renomy producenta, wspominam najgorzej, nie zużyłam nawet buteleczki do końca. Preparat bardzo mocno mnie podrażniał, skóra łuszczyła się i była zaczerwieniona. Kwas askorbinowy w serum bardzo szybko się utleniał- czułam jego zapach cały dzień. Płyn w buteleczce szybko brązowiał. Jest to dość dziwne, gdyż witamina C jest tutaj porządnie ustabilizowana witaminą E i kwasem ferulowym. Cóz, może dostałam opakowanie, które już ktoś wcześniej otwierał, w każdym razie, nie zaryzykuje wiecej zakupu. 

Poliphenol C15 Caudalie witamina C w postaci Ascorbyl Tetraisopalmitate, polifenole z winogron; buteleczka z pipetą 30 ml  cena około 120zł. 
Wcześniej, chciałam temu produktowi poświęcić oddzielny artykuł, gdyż bardzo długo należał do moich ulubieńców, głownie za cudownie lekka konsystencję, przyjemny zapach i brak smrodku utleniania. Stosowałam to serum przez rok, właściwie z rozpędu, bo nie widziałam żadnych efektów, choć bardzo w nie wierzyłam. Serum ani dobrze nie nawilżało, ani nie poprawiało kolorytu, jak na witaminę C przystało, do tego słoiczek wystarczał mi na niespełna miesiąc. W serum Caudalie mamy nową olejową formę witaminy C, czytałam o niej wiele dobrego, ale na mnie Ascrobyl Tetraisopalmitate w ogóle nie działa.

Serum Antyoxydacyjne flavo+C15EF Biochemia Urody 15% wit.C(L-ascorbic Acid), kwas ferulowy 0,5%, bioflawonoidy, kwas glicyryzynowy, buteleczka z pipetą; cena 35,40zł. 
To serum kupiłam pod wpływem szalonego impulsu, że sama zrobię sobie krem i do tej pory nawet nie otworzyłam przesyłki, minęły przeszło 2 lata...Cóz, to wcale nie znaczy, ze serum jest złe i na pewno jeszcze kiedyś je zrobię:) W ogóle, mam wielka ochotę pokombinować z tworzeniem własnych receptur.

Jak widzicie, testowałam kilka produktów i żaden nie odpowiadał mi w stu procentach, do czasu aż poznałam LIQ CC serum light! Serum LIQ dostałam od koleżanki, które była bardzo ciekawa mojej opinii, i była to miłośc od pierwszego wejrzenia. Już dawno nie oczekiwałam na żaden kosmetyk z taka niecierpliwością. Aniu bardzo Ci dziękuję!



LIQ CC serum light LIQ Dermocosmetics 15% wit.C(L-ascorbic Acid), 0,5% wit.E, magnez, pH 3,5, buteleczka z pipetą 30 ml; cena około 60zł. 
Skład: Aqua, Propylene Glycol, L-Ascorbic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulfate, Methylparaben, Propylparaben, Polysorbate 20.

Witamina C w serum LIQ spełnia wszystkie warunki najlepszej stabilności  i biodostępności, charakteryzuje się idealnymi parametrami:
- postać- kwas L- askorbinowy zapewnia najlepsze przenikanie w głab skóry
- pH 3,5 stabilizuje witaminę, przy jak najmniejszym podrażnieniu
- stężenie 15% daje optymalną koncentrację kwasu L- askorbinowego w skórze

Produkt jest prześlicznie opakowany, kartoniku w kolorze bladego różu nie powstydziły by się najlepsze perfumy. Buteleczka z pipetą jest z przyciemnionego szkła i działa bez zarzutu. Produkt wygląda bardzo ekskluzywnie.

Pisałam już wcześniej, że stosowałam serum Caudalie przez rok czasu i nie widziałam żadnych efektów, W przypadku serum LIQ CC juz po pierwszym użyciu skóra była lepiej napięta i rozjaśniona. Po dłuzszym stosowaniu widziały to też wszystkie moje koleżanki, pytając, czy byłam może u doktora Kuczyńskiego:) Przez cały czas smarowani się serum, moja skóra była gładka i rozświetlona, na noc używałam już tylko kremu nawilżającego a w zasadzie smarowałam twarz balsamem do ciała Lipicar fluid z niacynamidem, balsam nakładałam też sporadycznie rano, kiedy dzień był chłodniejszy lub czułam większe ściągniecie.

 Serum ma półpłynną oleistą konsystencję, nie posiada zapachu, aplikacja jest bardzo wygodna, tuż po nałożeniu skóra jest tłusta, ale po chwili roztwór bardzo dobrze się wchłania- musicie pamiętać, żebby odczekać chwilkę ze zrobieniem makijażu,  bo inaczej bedzie sie mazał.

Kwas L- askorbinowy ma niskie pH i może powodować podrażnienia, dotychczas witamina C w stężeniu 15% powodowała u mnie rumień i łuszczenie, w przypadku serum LIQ nic takiego się nie działo. Jedynie, kiedy próbowałam stosować to serum rano i wieczorem zauważyłam ściągnięcie. Po raz pierwszy, używając serum z witaminę C nie czułam charakterystycznego zapachu utleniania, płyn nie uległ też przyciemnieniu podczas 3 miesięcy stosowania. No właśnie, 30 ml serum wystarczyło mi na 3 miesiące! Jest niewiarygodnie wydajne i ma naprawdę dobrą cenę, jak na taka jakość.

Serum nadaje się do każdego rodzaju skóry- suchej, tłustej, mieszanej, trądzikowej, naczyniowej, wrażliwej i dojrzałej. W gamie jest też serum rich o wyższej zawartości witaminy E, którego jeszcze nie otworzyłam, ale myślę, że też będzie mi służyć, zwłaszcza, że moja skóra, wykazuje ostatnio coraz wyrazistsze cechy cery suchej.


Gama kosmetyków LIQ jest rodzimej produkcji i stworzył ją polski farmaceuta i pasjonat Wojtek Sawczuk. W skład serii wchodzą nastepujące produkty:
LIQ CC  serum light- bohater dzisiejszego artykułu
LIQ CC serum rich 15 % wit. C, 1% wit. E, magnez
LIQ CG srum night 7% kwas glikolowy, kwas hialuronowy.
W fazie testów jest jeszcze serum ze skoncentrowaną witaminą E- już nie mogę sie doczekać:)

Gorąco polecam gamę produktów LIQ, produktów bez niepotrzebnych polepszaczy, substancji konsystencjotwórczych, silikonów czy kompozycji zapachowych, a opartą wyłacznie o składniki aktywne. Serum są tym, czego zawsze mi brakowało w kosmetykach aptecznych, szczególnie La Roche- Posay. Kosmatyki LIQ są sprzedawane w aptekach, choć jeszcze nie w każdej je znajdziecie. Na pewno są dostępne w sieciach Melissa, Gemini, Dr. Max i Cosmedica, niektóre z tych aptek prowadzą też sprzedaż internetową, wiecej informacji znajdziecie na stronie producenta: http://www.miamed.pl/light.php

Buziaki!


Viewing all articles
Browse latest Browse all 132

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra